Assessed value
$520,900
$318,800 bldg · $202,100 land
Acreage
2.37 ac
$219,789 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
2002
3,550 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 2002
- Living area
- 3,550 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Jul 1, 2003
— RIVA MARY KATE & BRIAN
Bk/Pg 0193/0376
Mar 7, 2002
— RIVA MARY KATE
Bk/Pg 0183/0683
More on Chatfield Drive
15 CHATFIELD DRIVE
$209,800 · 1.15 ac · Built 1971
20 CHATFIELD DRIVE
$243,600 · 1.02 ac · Built 1971
21 CHATFIELD DRIVE
$336,800 · 2.47 ac · Built 1975
23 CHATFIELD DRIVE
$213,400 · 3.03 ac · Built 1978
31 CHATFIELD DRIVE
$204,100 · 1.28 ac · Built 1971
32 CHATFIELD DRIVE
$288,800 · 0.98 ac · Built 1999
37 CHATFIELD DRIVE
$283,800 · 1.12 ac · Built 1975
41 CHATFIELD DRIVE
$207,400 · 1.25 ac · Built 1978