Assessed value
$9,420
$9,420 land
Acreage
76.88 ac
$123 / ac
Land use
6-2
RR1
Year built
—
Owner mailing
Salisbury, CT
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Site characteristics
- Wetlands
- 35% of parcel area
Recorded sales
Feb 8, 1985
— RAND CURTIS G + SUSAN S
Bk/Pg 0132/0853
More on Canaan Road
87 CANAAN ROAD UNIT 3H
$354,100 · Built 1984
87 CANAAN ROAD UNIT 3F
$253,600 · Built 1984
87 CANAAN ROAD UNIT 5A
$341,600 · Built 1989
87 CANAAN ROAD UNIT 2E
$243,800 · Built 1980
87 CANAAN ROAD UNIT 7B
$296,200 · Built 1990
87 CANAAN ROAD UNIT 3K
$382,200 · Built 1984
87 CANAAN ROAD UNIT 7A
$395,900 · Built 1990
87 CANAAN ROAD UNIT 4B
$364,400 · Built 1989