Assessed value
$394,200
$196,400 bldg · $197,800 land
Acreage
2.17 ac
$181,659 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1995
2,710 sqft
Owner mailing
Salisbury, CT
Building

- Style
- Modern/Contemp
- Year built
- 1995
- Living area
- 2,710 sqft · 1.5 stories
- Exterior
- Average
Recorded sales
Sep 28, 2018
— SELBACH VICTORIA & MICHAEL SURV
Bk/Pg 0254/1103
Mar 22, 2010
— BANK ANDREW M
Bk/Pg 0227/0549
Aug 1, 2004
— RAND ADAM P & NANCY E
Bk/Pg 0159/0441
More on Twin Lakes Road
0 TWIN LAKES ROAD
$3,200 · 0.23 ac
30 TWIN LAKES ROAD
$363,600 · 11.14 ac · Built 1970
38 TWIN LAKES ROAD
$397,860 · 56.2 ac · Built 2006
48 TWIN LAKES ROAD
$2,747,610 · 8.6 ac · Built 1792
58 TWIN LAKES ROAD
$148,000 · 2.69 ac
85 TWIN LAKES ROAD
$456,200 · 1.05 ac · Built 1967
86 TWIN LAKES ROAD
$372,250 · 31 ac · Built 1963
87 TWIN LAKES ROAD
$284,000 · 1 ac · Built 1967