Assessed value
$304,900
$125,500 bldg · $179,400 land
Acreage
5 ac
$60,980 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1912
1,836 sqft
Owner mailing
Salisbury, CT
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1912
- Living area
- 1,836 sqft · 112.0 stories
- Exterior
- Stucco on Wood
Site characteristics
- Wetlands
- 0% of parcel area
Recorded sales
Sep 5, 2001
— ESTERSON JILL &
Bk/Pg 0180/1094
Sep 5, 2001
— ESTERSON JILL
Bk/Pg 0180/1090
Aug 26, 1991
— NUTT JOAN PAT ESTERSON ET AL
Bk/Pg 0150/0682
More on Between The Lakes Road
10 BETWEEN THE LAKES ROAD
$559,820 · 53.85 ac · Built 1700
71 BETWEEN THE LAKES ROAD
$3,782,450 · 441 ac · Built 1900
88 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,494,530 · 53.6 ac · Built 1900
111+115 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,513,170 · 36.35 ac · Built 1780
146 BETWEEN THE LAKES ROAD
$758,000 · 0.77 ac · Built 1978
147 BETWEEN THE LAKES ROAD
$676,000 · 0.89 ac · Built 1900
154 BETWEEN THE LAKES ROAD
$946,500 · 2.8 ac · Built 1900
198 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,051,300 · 3.06 ac · Built 1963