Assessed value
$406,600
$200,300 bldg · $206,300 land
Acreage
2.67 ac
$152,285 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1962
2,246 sqft
Owner mailing
190 COBBLE ROAD SALISBURY, CT 06068
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1962
- Living area
- 2,246 sqft · 112.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Dec 24, 2024
— BELL INA TRUSTEE
Bk/Pg 274/653
Jul 29, 2024
— BELL INA TRUSTEE
Bk/Pg 273/585
Mar 10, 2016
— BELL INA TR & MAEDLYN TR
Bk/Pg 0247/0902
Jan 7, 2015
— BELL INA
Bk/Pg 0244/0684
May 28, 2013
— MCBRIDE BUILDERS LLC
Bk/Pg 0240/0036
More on Cobble Road
4 COBBLE ROAD
$218,300 · 0.58 ac · Built 1990
5 COBBLE ROAD
$132,200 · 0.24 ac · Built 1948
17 COBBLE ROAD
$6,591,500 · 54.46 ac · Built 1972
17+23 COBBLE ROAD
$5,008,200 · 38 ac
34 COBBLE ROAD
$3,070,700 · 9.43 ac · Built 1988
39 COBBLE ROAD
$280,400 · 0.82 ac · Built 1950
50 COBBLE ROAD
$413,590 · 9.73 ac · Built 1981
51 COBBLE ROAD
$336,000 · 3.29 ac · Built 1967